Psykiatrisk/spesialutdannet sykepleier

Arbeidsplassen • gjøvik, innlandet • Posted June 21, 2026

About the Role

DPS Gjøvik, enhet for spiseforstyrrelser, Sykehuset Innlandet HF

Distriktspsykiatrisk senter Gjøvik er et landets største DPS med ca 220 årsverk. Avdelingens 3 døgnenheter er lokalisert på Gjøvik og de polikliniske enhetene på Gjøvik, Hadeland og i Valdres.

Enhet for spiseforstyrrelser utreder og behandler pasienter med spiseforstyrrelser etter henvisning fra lokal psykiatrisk poliklinikk eller fastlege. Enheten har områdefunksjon for hele Innlandet og har 7 døgnplasser. Enheten er tverrfaglig sammensatt med flere med videreutdanning innenfor psykiatri. DPS Gjøvik har overlege i vakt 24/7.

Vi har ledig 100% fast stilling som sykepleier med videreutdanning innen psykisk helsearbeid eller annen relevant videreutdanning. Stillingen er ledig fra . Arbeidstid er dag/aften og med arbeid hver 3. helg.

Arbeidsoppgaver

  • Målrettet pasient- og pårørendearbeid med tverrfaglig miljøterapeutisk fokus
  • Undervisning / gruppeledelse for inneliggen...